Kolumny styropianowe otulina na kolumne

Kolumny styropianowe otulina na kolumne

Zadaniem kolumn w architekturze jest podtrzymywanie belkowania lub konstrukcji łukowych. Obecnie kolumny architektoniczne są coraz częściej wykorzystywane jako elementy dekoracyjne. Znajdują zastosowanie w obiektach komercyjnych oraz budownictwie jednorodzinnym w projektach w stylu dworkowym. Na plac budowy kolumny najczęściej trafiają w postaci prostych i gładkich walców wymagających wykończenia na późniejszych etapach budowy.

Nakładki styropianowe na kolumny to szybki, a zarazem bardzo efektowny sposób wykończenia kolumn posadowionych wewnątrz i na zewnątrz budynku. Dzięki nakładkom kolumny dekoracyjne zyskują wygląd, który doskonale koresponduje ze stylem danej nieruchomości i podkreśla jej luksusowy charakter.

Kolumny dekoracyjne GrodGzyms

Jako doświadczony producent sztukaterii wewnętrznej i zewnętrznej oferujemy wysokiej jakości nakładki styropianowe na kolumny w trzech popularnych wzorach. Otuliny wykonujemy na indywidualne zamówienie w zależności od kształtu, wysokości i średnicy kolumn architektonicznych. Same otuliny jako kolumny styropianowe mogą być wykorzystywane w projektach wnętrzarskich do tworzenia elementów dekoracyjnych. Ze względu na ograniczoną stabilność najlepiej sprawdzają się jako dekoracje przytwierdzone do ściany.

Nasze kolumny wykonujemy z wysokiej jakości materiałów, co w połączeniu z zastosowaną technologią produkcyjną pozwala nam dostarczać elementy charakteryzujące się lekkością, odpornością na czynniki zewnętrzne, wytrzymałością i twardością. To pozwala na stosowanie kolumn styropianowych w aplikacjach zewnętrznych, jak również w zadaszonych pomieszczeniach mokrych. Nasze rozwiązania znalazły zastosowanie w licznych obiektach komercyjnych, hotelach, restauracjach, aqua parkach, salonach odnowy biologicznej.

Oferowane detale wykończeniowe pozwalają na pełną obudowę kolumny, a tym samym stworzenie kolumny architektonicznej w wybranym stylu. W naszej ofercie obok nakładek styropianowych na trzon kolumny posiadamy również formy do obudowy bazy i głowicy.