Oświetlenie pełni ważną rolę w pomieszczeniu. Odpowiada za zapewnienie optymalnych warunków do pracy, nauki i wypoczynku. Dlatego projektując oświetlenie pokoju warto zadbać o to, aby poza głównym światłem w pomieszczeniu znalazły się także inne punkty świetlne. W ich aranżacji nieocenione okazują się listwy oświetleniowe i gzymsy ledowe.

Sztukateria ledowa to efektowna forma dekoracji, która w połączeniu z taśmami LED tworzy dodatkowe, klimatyczne oświetlenie we wnętrzu. Oferta gzymsów pod ledy i listew oświetleniowych jest bardzo szeroka i zróżnicowana, co przekłada się na możliwość tworzenia oryginalnych aranżacji świetlnych pod sufitem, na ścianie i bezpośrednio przy podłodze.

Listwy oświetleniowe GrodGzyms

Specjalizujemy się w projektowaniu i wykonawstwie sztukaterii elewacyjnej i wewnętrznej. Sztukaterię wykonujemy zgodnie z projektem własnym lub powierzonym. W obu przypadkach bazujemy na lekkim rdzeniu ze styropianu, który następnie utwardzamy przy pomocy kolejnych warstw kleju elewacyjnego i siatki z włókna szklanego. To sprawia, że nasza sztukateria jest lekka i łatwa w montażu, a zarazem niezwykle odporna na uszkodzenia mechaniczne i szkodliwe oddziaływanie czynników atmosferycznych. Doskonale sprawdza się zarówno w pomieszczeniach, jak i przestrzeniach outdoorowych. Gzymsy ledowe GrodGzyms coraz częściej znajdują zastosowanie w dekoracyjnym podświetlaniu fasad budynków, także domów jednorodzinnych.

Listwy oświetleniowe produkujemy w oparciu o autorską technologię. Nasza oferta obejmuje listwy gładkie i zdobione, dzięki czemu gzymsy doskonale korespondują z różnymi stylami wnętrzarskimi i pozwalają na bezkompromisową realizację niemal każdego projektu. Ich atutem jest łatwy montaż, który możesz wykonać na dowolnej powierzchni.

Na co zwrócić uwagę wybierając gzyms oświetleniowy?

Wybierając gzyms pod ledy warto zwrócić uwagę na styl listwy oświetleniowej. Sztukateria ledowa występuje w wielu różnych wzorach i rozmiarach, pośród których z pewnością bez większego problemu znajdziemy ten, który będzie korzystny dla naszego wnętrza lub elewacji i spójny pod względem stylu z jego aranżacją.

Obok detali zdobniczych gzymsy ledowe różnią się również ze względu na sposób rozpraszania światła. W zależności od wariantu światło może być kierowane ku górze lub dołowi. Ta pozornie niewielka różnica ma znaczący wpływ dla efektu końcowego, a dobór nieodpowiednio skonstruowanego gzymsu pod ledy może zniweczyć cały projekt.